Gdzie kupować niesłychanie ciekawe zabawki dla kotów?

Drapak dla kota – dlaczego jest niezbędny?

Pewnie każdy chociaż raz patrzył na kota, który napiętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, i nawet dywan. Reagujemy potem często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z codziennych czynności, jaką musi wykonywać każdy zdrowy pupil. A nie chodzi tu bynajmniej o ostrzenie pazurów, gdyż szpony każdy kotek ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kotek oznacza osobiste terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w kierunku poinformowania, iż to jego obszar. Gdy kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas sygnał, iż coś go nęka Drapak dla kota położony w pomieszczeniu pozwoli zachować przed zrujnowaniem nasze meble.
kup teraz zabawki dla kotów ze sklepu zoologicznego https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota umożliwiają naszym kotkom komfort, są niezwykle przydatne szczególnie pupilom żyjącym trwale w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy także do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, zaś na znacznie rozbudowanych drapakach ma szansę do wyjątkowo złożonych rozrywek. Najlepiej jest jak najszybciej przyzwyczaić kotka do drapaka, by zabezpieczyć przed podrapaniem meble czy wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Najczęściej kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie żyją właściciele, dlatego ofiarą może paść leżanka w salonie. Pupile przepadają też oznaczać swoje terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakiekolwiek inne stworzenie, na przykład nowego kotka.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najładniejsze, postawione w złym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kota wybrać?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest wytrwały na uszkodzenia i może służyć kotom jak wygodne miejsce do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są ponadto drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, postawionego na podstawce prosto albo skośnie, osłoniętego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są nadzwyczaj rozbudowane, ekskluzywne, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na podłodze czy być przymocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów również dla hodowli, i jeszcze drapaki wodoszczelne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest szalenie obfita, mają one najróżnorodniejsze kształty, mają różnorodne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym stylem i upodobaniami pupila. Jak pupil lubi więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest ruchliwy i kocha skakać, na pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.