Które akcesoria dla pieska są niezbędne prócz legowiska dla szczeniaka?

Sportowe szelki dla czworonoga

Z pieskiem potrafimy trenować różnorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie musi to wówczas być od razu profesjonalny wysiłek, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego pomocne będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psów mają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, tudzież krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla psa zaprojektowane są tak, by dostarczyć psiakowi komfort podczas treningu.
Do mniej intensywnych sportów wolno stosować szelek dla czworonoga zaprzęgowych, jednakże rozważniej jest używać specjalistyczne szelki przeznaczone do biegania z psiakiem albo jazdy na rowerze.
kliknij tutaj i zamów najlepsze psie legowisko

Firma Non-stop Dog Waer konstruuje prócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania przeróżnych sportów biegowych. Są więc to szelki doskonale przystosowane do sylwetki pieska, dostarczają ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie przemieszczają się w czasie ruchu oraz nie powodują zadrapań. Szelki dla pieska Line mogą być używane zarówno na co dzień, zwłaszcza do długich spacerów. Są więc to szelki nadające się idealnie do dogtrekkingu.
Kolejne sportowe szelki dla psiaka to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Jest to zatem spojenie tradycyjnych szelek rodzaju guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka jednocześnie doskonale sprawdzają się w dogtrekkingu, choć wolno praktykować w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można niezwykle dobrze wpasować do wymiarów psiaka, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozmieszczają linearnie siłę, z jaką pies ciągnie, pozwalając mu na lekką i dodatkowo wydajną pracę i łatwość ruchów. Szelki dla psa Speed są funkcjonalne i także wygodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, jest do mocowania czworonoga na spacer, inne do przypinania w momencie biegu, jazdy na rowerze lub długiej podróży.

Marka Sali tworzy też doskonałe szelki dla psa „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z czworonogiem. Przeznaczone są dla czworonogów, które za szybko nie ciągną i także dobrze postępują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psa sportowe to także Front Range marki RUFFWEAR. Są to zatem dodatkowo uniwersalne szelki, wolno nakładać je psiakowi na częste spacery, i także wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są banalne w regulacji i także lekkie, ich korzyścią jest jeszcze natychmiastowe i także łatwe zakładanie i dodatkowo ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co poprawia bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Jak zamierzamy uprawiać sport z psem potrzebujemy wyszukać dla niego optymalne, odpowiednie i także zaadaptowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.