Który będzie najidealniejszy rodzaj żwirku dla kotów?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotów to nieodzowne oprzyrządowanie kuwety. Istnieją różnorakie typy żwirków dla kota. Którykolwiek z nich nadaje się także do kuwety odkrytej, jak i zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki mankament, iż niestety nie wolno do końca powstrzymać jego rozsiewaniu niedaleko kuwety i noszeniu po pomieszczeniu przez pupila.
dobre żwirki dla kotów w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotka?

Lekko jest do kuwety wsypać po prostu normalny piasek. Natomiast na rynku są widoczne oryginalne żwirki dla kota, wiele użyteczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają standardowy piach. Są idealne dla kotków, które nierzadko idą na pole i dodatkowo przepadają ryć w glebie. Takie kotki potrzebują posiadać w kuwecie coś znanego.

Aczkolwiek taki żwirek dla kota ogromnie niespodziewanie zaczyna nieładnie pachnieć, bo niestety nie ma szansy oddzielenia żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy strukturę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej roznosi się po pomieszczeniu.

Wszak ów większy i także cięższy jest mniej korzystny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, którą można bezproblemowo usunąć z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe czy aromatyczne. Dobór zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, trafne żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyrzucać odchody na bieżąco, a wszystek żwirek uzupełniać co jakieś 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kotów jest szczególnie dobry.

Jeżeli go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym środowisku, ażeby woda z moczu płynnie wyparowała. Niezwykle ciekawe żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy jeszcze drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wydalać go do ubikacji. Taki żwirek porządnie zobojętnia aromaty i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością jest to, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze smrodu oraz neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe pochłaniacze smrodu i także neutralizatory, jakie wolno dołączać w ograniczonej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż mają jednocześnie cechy sterylizujące.