Royal Canin na świecie i w Polsce

Royal Canin to jeden z wiodących producentów karmy dla zwierząt. Filozofią firmy stało się takie żywienie zwierząt, aby wpływało ono znacząco na ich zdrowie.

Historia Royal Canin

Firmę Royal Canin założył lekarz weterynarii, Jean Cathary. Lekarz ten, podając swojemu psu specjalnie opracowane przez siebie pożywienie, wyleczył go z chorób skóry. Cathary, oprócz tego, że był dobrym weterynarzem, był też przedsiębiorczy i umiał zrealizować swoje wizje i sprzedać to, co było efektem jego pasji. W 1968 roku założył we Francji firmę Royal Canin.

Firma Royal Canin od początków swojego istnienia kierowała się zasadą, że żywienie zwierząt powinno być podstawą ich zdrowia, pierwszym lekarstwem. Założyciel Royal Canin bardzo dobrze wiedział, jaki wpływ ma odpowiednie żywienie na zdrowie zwierząt. Takie podejście do żywienia stało się misją Royal Canin.

W pierwszej fabryce karmy dla psów Royal Canin, która powstała w 1971 roku we Francji, wprowadzono po raz pierwszy w Europie urządzenie do produkcji karmy w postaci krokietów. Firma Royal Canin szybko się rozwijała również dzięki współpracy z ekspertami, lekarzami weterynarii, zootechnikami. Dzięki prowadzonym badaniom ciągle ulepszano prozdrowotne receptury karm Royal Canin.

Firma Royal Canin bardzo szybko zwiększała produkcję. W latach siedemdziesiątych eksportowała już swoje produkty do Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Belgii.

Współcześnie filie Royal Canin znajdują się już na całym świecie.

Duże znaczenie dla rozwoju Royal Canin miało jej wejście w skład grupy Mars, w 2002 roku. Spowodowało jeszcze większe otwarcie Royal Canin na światowe rynki.

kot - karma royal canin

Fabryka Royal Canin Polska w Niepołomicach

Royal Canin Polska Sp. z o.o. zaczęła działać w 2007 roku. Zatrudnia specjalistów, którzy są odpowiedzialni za jakość produkowanej karmy, pakowanie, magazynowanie, oraz wdrażanie nowych technologii. Fabryka Royal Canin jest dumą gminy Niepołomice, a w 2015 roku znalazła się na szóstym miejscu w kategorii firm zatrudniających do 500 pracowników, w konkursie „Najlepsze miejsce pracy w Polsce”.

Royal Canin Polska w Niepołomicach produkuje 190 nowoczesnych formuł, dostosowanych do specyficznych potrzeb, wieku, stylu życia, stanu zdrowia psów i kotów różnych ras. Swoje karmy eksportuje do 20 krajów Europy.

Sukcesy Royal Canin Polska to tytuł Great Place to Work, czyli wspaniałe miejsce pracy, Status Excellence (Doskonały) – po audycie Jakości i Bezpieczeństwa Produktu.

Fabryka Royal Canin w Niepołomicach jest jedną z najlepszych filii Royal Canin na świecie.

Polecamy także markę Diamentiq